NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym są produkty Dary Flory i jak używać ich w kuchni?

To produkty wysokiej jakości z naturalnych składników charakteryzujące się czystą etykietą, wysoką zawartością składników odżywczych oraz smakiem do złudzenia przypominającym mięso.

Dary Flory to roślinne zamienniki mięsa, które można grillować, gotować, piec smażyć i mrozić.  Są dobrym źródłem białka pochodzenia roślinnego, witaminy B12, żelaza, a przy tym dodatkowo błonnika (bez glutenu).

Czy produkty Dary Flory mają czysty skład/ czystą etykietę?

Tak. Rozumiejąc potrzeby wymagających Odbiorców bardzo zależało nam na tym, aby produkty Dary Flory miały czysty skład. Udało się!

Czym jest czysta etykieta?

Czysta etykieta to deklaracja, że produkty są naturalne, bez sztucznych barwników, środków konserwujących czy wzmacniaczy smaku.

Czy produkty Dary Flory zawierają konserwanty?

Produkty Dary Flory nie zawierają konserwantów. Pakowanie hermetyczne wystarczająco zabezpiecza trwałość produktu. Data ważności zawsze podana jest na dole opakowania.

Czy produkty Dary Flory zawierają barwniki?

Tak. Różowy kolor przypominający mięso Dary Flory zyskały dzięki dodatku naturalnego barwnika pozyskiwanego z buraka.

Do czego można wykorzystać produkty Dary Flory?

Produkty Dary Flory można traktować jak mięso. Wegańskie mięso mielone polecamy przede wszystkim do dań kuchni polskiej jako zastępstwo mięsa np w kotletach mielonych czy pierogach jako farsz. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki z przepisami,. na bieżąco umieszczamy tam przepisy, w których m.in używamy produktów Dary Flory. Jesteśmy też na Instagramie, zapraszamy!

Czy produkty Dary Flory są całkowicie wegańskie?

Tak. Produkty Dary Flory są całkowicie wegańskie.

Czy produkty Dary Flory zawierają błonnik?

Tak. Produkty Dary Flory zawierają błonnik, w przeciwieństwie do prawdziwego mięsa.

Czy produkty Dary Flory zawierają dodatek witamin?

Tak. Interesujemy się zdrowym trybem życia i wiemy jak ważne w diecie wegańskiej jest uzupełnienie witamin, których dostarczają produkty pochodzenia zwierzęcego.

Fortyfikujemy, czyli wzbogacamy nasze produkty o niewielkie ilości witamin (witamina B12, żelazo), aby możliwie jak najlepiej zastąpiły mięso w diecie.

Czy produkty Dary Flory zawierają laktozę?

Nie. Produkty Dary Flory nie zawierają laktozy.

Czy produkty Dary Flory zawierają gluten?

Nie. Produkty Dary Flory nie zawierają glutenu

Czy produkty Dary Flory można podać dzieciom?

Nie ma przeciwwskazań do podawania produktów Dary Flory dzieciom powyżej 3 roku życia.

Czy produkty Dary Flory są całkowicie wegańskie?

Tak. Produkty Dary Flory są całkowicie wegańskie.

Odpowiednie dla wegetarian. Odpowiednie dla wegan.

Jakie białko zawierają produkty Dary Flory?

Częściowo białko z grochu, częściowo sojowe.

Jak przechowywać produkty Dary Flory?

Produkty Dary Flory należy przechowywać w lodówce. Szacuje się, że optymalna temperatura w lodówce to około od 4-8°C. Sugerujemy, aby temperatura przechowywania nie przekraczała 0-8°C.

Czy produkty Dary Flory są produktami pełnowartościowymi?

Tak. Wegańskie produkty Dary Flory mają starannie opracowane składy. Receptury zostały zbilansowane tak, by dostarczać organizmowi podobnych składników odżywczych, co prawdziwe mięso, a ponadto zostały wzbogacone o cenny roślinny błonnik i witaminy. Są więc dobrym źródłem białka, błonnika oraz witamin B12 i żelaza.

Dzięki tym cechom mogą stać się pełnowartościowym elementem posiłku.

Czy można jeść produkty Dary Flory na surowo?

Produkty Dary Flory zalecamy spożywać po obróbce cieplnej. Według wskazań umieszczonych na opakowaniu. Najlepiej przyrządzić  je na patelni z niewielką ilością oleju lub oliwy, lub podgrzać w dowolnym sosie mieszając. Klopsiki można również podgrzać w piekarniku 7-8 minut w temperaturze: 220°C.

Czy mogę reklamować/zwrócić produkty Dary Flory kupione w sklepie internetowym?

Tak, jest taka możliwość. Z uwagi na niewielką produkcję produkty Dary Flory mogą zawierać wady, nieznacznie różnić w zależności od partii. Jeśli nie są Państwo zadowoleni z zakupów prosimy o kontakt. Na pewno uda się wyjaśnić sytuację. Istnieje możliwość złożenia reklamacji.

NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI?